Özdemir: “Camiler vatan toprağının tapusu, din görevlileri de milli birlik ve beraberliğin çimentosu ve harcıdır.”
Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yıl teması “ Hz. Peygamber, İman ve İstikamet” olarak belirlendi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde kutladığı Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, haftanın önemine değinerek bütün din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum.
Özdemir, "Camiler, dini ve milli değerlerimizin, edep ve ahlakımızın hem öğretildiği hem de en zarif bir şekilde örneklerinin sergilendiği ve uygulandığı eğitim merkezidir. Camiler birlik ve beraberliğimizin ilham kaynağıdır". Camilerin sadece ibadethane olarak değil, aynı zamanda kültürel ve manevi ilişkilerin sağlandığı yerler haline getirilmesi için çalışmalar yapılmalıdır. Tarih boyunca Türk- İslam coğrafyasında cami ve mescit yapımına büyük özen gösterilmiştir. Camiler yalnız ibadet yeri olarak değil halkın her ihtiyacının karşılanması için eğitim ve adli hizmetler vermiş, kalacak yeri olmayan garip gurebanında barınmasına imkân sağlamıştır. Camilerimiz tekrar eski önemini geri kazanmalı, toplumun merkezinde olmalı ve medeniyet merkezi haline getirilmelidir. “Camiler vatan toprağının tapusu, din görevlileri de milli birlik ve beraberliğin çimentosu ve harcıdır.”
 
Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla din görevlilerinin sorunlarına da değinen Özdemir, Camiler ve Din Görevlileri Haftasında esas konunun camiler ve din görevlileri olması gerektiğini söyleyerek, hafta boyunca gerçekleştirilen etkinliklerde din görevlilerinin sorunları da gündeme getirilmelidir.
 
Toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat altına alınan maddeler hayata geçirilmelidir ve Kurum içindeki adaletsizlik ve eşitsizlikler biran önce giderilmelidir. Mülakatlar kaldırılarak, puan sistemine göre atama yapılmalıdır. Bu vesileyle Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın başta yurt içi ve yurtdışındaki tüm Diyanet teşkilatı mensuplarına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara ise sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net