DİN-BİR-SEN, DEPREM BÖLGESİNDEKİ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, genel merkez yönetim kurulu üyeleriyle deprem bölgesine bir ziyaret daha gerçekleştirdi. Depremi yaşayan ve depremde yakınlarını kaybeden şube başkanı, temsilci ve üyelerini ziyaret eden Özdemir ve Genel Başkan Yardımcıları, başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Depremin ülkemizi derinden sarstığını ve büyük yaralar açtığını söyleyen Özdemir, milletçe bu yaraların sarılması ve deprem bölgesinin yeniden inşası için milletimizin el ele verdiğini hatırlattı. Din-Bir-Sen ailesi olarak depremin ilk gününden beri deprem bölgesinde olduklarını söyleyen Yusuf Özdemir, “Sendika olarak ilk günden beri depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Gerek maddi yardım, gerekse kurtarma çalışmalarına katıldık. Konya, İstanbul, Mersin, Nevşehir, Kayser, Mardin ve diğer teşkilatlarımız erzak ve gıda maddesi yardımında bulundular. Bugün de tekrar bölgeye gelerek yakınlarını kaybetmiş arkadaşlarımıza taziye ziyaretinde bulunduk. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” şeklinde konuştu.

Art arda yaşanan depremler ve devam eden artçı sarsıntıların bölgedeki kamu görevlilerinin de psikolojisini bozduğunu, bu sebeple kamu görevlilerine yönelik yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini kaydetti. İsteğe bağlı yer değiştirme hakkının kamu görevlilerinin bir nebze de olsa yaralarını sarmalarına katkı yapacağına inandıklarını belirten Özdemir, “Buradaki arkadaşlarımız büyük bir travma yaşadılar. Bazısı en yakınlarını kaybetti, bazı yakınlarını yaralı olarak enkazlardan çıkardı. Geride kalanlar bir şekilde acılarıyla hayata tutunmaya çalışıyor. Devletimizin bu yöndeki talepleri dikkate almasını istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Kısa bir süre önce tekrar bölgeye gelerek depremzede din görevlilerine moral ve destek vermeye çalıştıklarını ifade eden Genel Başkan Yusuf Özdemir ve genel merkez yönetim kurulu üyeleri şimdi de İskenderun, Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya illerini ziyaret etti.

Ziyaretlerde Genel Başkan Özdemir’in yanı sıra Genel Sekreter Menderes Ateş, Genel Başkan Yardımcıları Şükrü Şahin, Mehmet Şirin Ersan ve Mevlüt Yıldız’ın yanı sıra, Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın da hazır bulundu.

ÖZDEMİR: DİYANET PERSONELİ DEPREMİN YARALARINI SARIYOR

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı personelinin büyük bir özveriyle depremin yaralarının sarılması için çalıştığını söyledi. Deprem bölgesini ziyaret eden Yusuf Özdemir ve Genel Başkan Yardımcıları, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı’nın yürüttüğü yardım merkezlerinden bazılarını ziyaret ederek, çalışanlara destek verdiler. Bölgede görev yapan bütün personelin samimi gayretlerinin kendisini duygulandırdığını ifade eden Özdemir, “Bütün arkadaşlarımız günlerdir bölgede çalışıyor. Arama kurtarma çalışmalarına katıldılar, şimdi de yardım faaliyetlerini sürdürüyorlar. Türkiye’nin dört bir yanından bölgeye gelen arkadaşlarımız vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını bir nebze de olsa giderebilmek için insan üstü bir gayretle çalışıyorlar. Emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum” şeklinde konuştu.

Diyanet personelinin gereksiz yere, art niyetli kişiler tarafından hedef yapılmaya çalışıldığına dikkat çeken Özdemir, bu emek ve çabaların görmezden gelinmeye çalışılmasının vicdanları yaraladığını belirtti. Arama kurtarma ve yardım faaliyetlerinin yanı sıra cenaze defin işlemlerinin de diyanet personeli tarafından yapıldığını dile getiren Özdemir, bu personelin yaşadıkları ve gördüklerinin kalıcı etkiler bırakabilecek olumsuzluklar içerdiğini vurguladı. Her gün çok sayıda cenazenin defin işiyle ilgilenin personelin önemli bir hizmeti yerine getirdiğini de belirten Özdemir, “Bu arkadaşlarımız normal cenaze sahiplerinin bile meydana gelen olumsuz hallerden dolayı en yakınının cenazesine dokunamadığı durumda dahi her şeyi göze alarak tüm cenazeleri yıkayıp kefenleyip namazlarını kıldırıyorlar.  Bu hizmetin karşılığını hiçbir şeyle ödeyemeyiz. Milletimiz, bu arkadaşlarımıza minnet ve teşekkürlerini her fırsatta dile getiriyor. Ancak bazı art niyetli kişilerin sürekli karalama yolunu seçtiklerini görüyoruz. Diyanet personelinin yıpratılması kimseye bir fayda sağlamaz. Zaman, birlik olma ve yaralarımızı elbirliği ile sarma zamanıdır” ifadelerini kullandı.

  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net