Asrın Sapkınlarıyla Mücadele Ediyoruz

"Kuran'da geçen kıssalar hak değildir" açıklaması ile büyük tepki çeken Marmara İlahiyat Fakültesi sözde tefsir hocalarından Mustafa Öztürk son açıklaması ile bir anda tüm ülkenin gündemine oturdu.

Hiçbir din adamına veya ilahiyatçıya isnat edilemeyecek bir gafa imza atan Öztürk; Kuran Allah kelamı değildir dedi.

Bu haddi aşan açıklamlara sert tepki gösteren Din-Birsen Genel Başkanı Yusuf Özdemir yaptığı açıklamasında, on beş asırdır müfessir ve ulemanın büyük hassasiyet gösterdiği tefsir alanının ülkemizde kimlere emanet edildiğini bir kez daha sorgulamamıza sebep olmuştur dedi.

Bizler büyük bir ilmi müktesebatın mirasçılarıyız diyen başkan Yusuf Özdemir; bizler ilim yolunda yeni öğrenciler yetiştirmenin ve onlara sahip çıkmanın peşinde koşarken birileri islam ve kuran üzerinde şüpheler uyandırmaya çalışarak kendilerini alçaltmaktadırlar dedi.

İslam dinin nice değerli alimleri tarafından onlarca farklı tevil ve tefsire tabi tutulan ayeti celilerini böylesine aşağılayıcı bir üsluba mahkum etmeye çalışanlar bu ülkenin bu devletin hamurundaki imana hakaret etmektedir dedi.

Farklı dine mensup olan vicdan sahiplerinin dahi böyle bir herzeyi dile getirmediğini söyleyen Başkan Yusuf Özdemir; din işleri yüksek kurulu başta olmak üzere bütün camia gereken cevabı vermelidir ki bir daha asla böyle bir aşağılayıcı üslup kullanılmasın dedi.

Rant Kapısı Oldu

Son yıllarda bu tür provakatif eylem ve olayların arttığına dikkat çeken Başkan Yusuf Özdemir; şöhret şehvetine tutulanların meşhur olmak uğruna imanlarını feda ettiklerini söyledi.

Muhalafet et ki tanınasın atasözünü yanlış anlayanların olumlu muhalafet yapmak ve üretmek yerine kendilerini küçük düşürecek ve genç dimağlar üzerinde onarılması güç hasarlar bırakacak açıklamalar peşinde koştuğunu görüyoruz ve üzülüyoruz dedi.

İlahiyat camiasını zan altında bırakan bu tip aykırı fikirlerin halk nezdinde itibar görmediğini fakat halkın aksi yönde olumsuz etkilendiğini bildirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net