ÖZDEMİR, GÜVEN TAZELEDİ

Din-Birsen’de Başkan Yusuf Özdemir’le Yeni Bir Dönem

Din-birsen 4.Olağan kongresi Ankara Newpark Otelde gerçekleştirildi. Pandemi süreci sebebiyle sıkı önlemler eşliğinde gerçekleştirilen kongreye katılımın yoğun olduğu gözlemlendi. Üyelerin tamamına yakınının katılım sağladığını belirten Yusuf Özdemir tek aday olarak girdiği başkanlık yarışında ipi göğüsleyen isim oldu. Kongreye katılım sağlayamayan 28 delegenin Covid-19 tedavisi gördüğünü belirten başkan Özdemir; buradan bütün hastalarımıza şifalar, vefat edenlere Rabbimden rahmet diliyorum dedi.

Diyanet camiasının sesi olmaya devam edeceğiz. Sözleşmelilere kadro, Kuran Kursu Öğreticilerine Öğretmen unvanı, lojman sorunları,maaşlarda iyileştirme, vergi dilimlerinden kurtulma, İmam hatip ve Müezzin kayyımların, murakıpların,memurların,şeflerin,vaizlerin, şube müdürlerinin, hizmetlilerin, şoförlerin haklarını Din-Bir-Sen olarak savunmaya ve korumaya devam edeceğiz.

Başkanlık Sistemi Büyük Kazanım

Başkan Yusuf Özdemir; ülke ve millet olarak sıkıntılı günlerden geçtiğimiz şu zor zamanlarda sadece bizler değil gönül coğrafyamızda zorda ve darda kalmıştır dedi. Bu zorlukların üstesinden gelme noktasında devletimizin aldığı yerinde tedbir ve önlemler sayesinde hasarsız atlatılmaya çalışılmış ve büyük bir başarıya imza atılmıştır dedi. Kıbrıs zaferinden sonra ilk defa tüm gönül coğrafyamıza el uzatıp onların sömürülmesi ve madden ve manen işgaline engel olunmuştur diyen Özdemir; bütün bu başarıların altında hızlı ve etkili bir şekilde işleyen devlet mekanizması yatmaktadır dedi.

Bizler Zor Zamanların Zorlu İnsanlarıyız

Bizler Din-Birsen ailesi olarak bu büyük davanın neferleri olarak her zaman devletimizin ve milletimizin yüz akı, manevi mihmandarı din gönüllüsü kardeşlerimizin yanında olmaya ve sorunlarını çözmeye gayret ettik .Bu büyük camianın varoluşunu sorgulayanların her zaman hüsrana uğrayacağını belirten Başkan Özdemir; bizler din hizmetinin ve bu büyük davanın önündeki engelleri kaldırmaya geldik ve 15 Temmuz bunun en büyük göstergesi oldu.

 Bize Çamur Atanlar Bataklığa Gömüldü

Sahada fiili çalışmalar esnasında bizlere şu veya bu örgütün adamları, birilerinin maşası iftirasını atanlar kendi gözlerindeki merteği göremeyen körlerdir diyen Başkan Yusuf Özdemir, şeffaf bir yönetim anlayışıyla yürüttükleri çalışmalar esnasında karşılaştıkları her sorunu Kuran -sünnet çerçevesinde değerlendirip devletimizin ve milletimizin yüce menfaatlerini göz ardı etmeden hareket ettik çalıştık dedi.

 Etkisiz Yetkili Sendikadan Bezdik

Kendi içerisinde ideolojik çıkarımlarda bulunmaktan, din gönüllüsü kardeşlerimize mobbing uygulamaktan başka marifeti olamayanların, ülkenin beka mücadelesinde canı pahasına minarelere koşan, pandemi sürecinde her şeye rağmen ilk sahaya inen ve halkımızın her türlü hizmetinde en önde olduğunu gösteren bu davanın erlerine 3600’ü çok görmektedir. Başkan Yusuf Özdemir Sağlık çalışanı kardeşlerimiz gibi sahada en ön safta koşturan, Vefa destek gruplarıyla halkımıza kapı kapı hizmet götüren yine din gönüllüsü kardeşlerimiz olmuştur dedi. Birçok tazminat ve ödenekten mahrum bırakılan din gönüllüsü kardeşlerimize söz üretmekten icraat için vakit bulamayanlar çare olamayacaktır dedi.

Zihniyeti Bozuklar Karşılarında Din-Birsen’i Bulur

Son zamanlarda İslam’a ve Kurana yapılan saldırılara değinen Yusuf Özdemir; bu milletin manevi duygularını incitmek isteyenlerin karşılarında kendilerini bulacağını ifade ederek; Bizler islamı savunma uğruna canından kanından vazgeçerek hakkı tutup kaldıran bir eşrafın ve ecdadın mirasçılarıyız dedi. Kuran ve Sünnet düşmanlarının toplumda karşılık bulamamanın hıncını mazbut toplulukları provoke ederek, yaşanacak olaylar neticesinde İslamifobiayı hortlatmayı amaçlamaktadır dedi.

Yeni yönetim Kurulu şu kişilerden oluşmaktadır.

1. Yusuf Özdemir - Genel Başkan

2. Menderes Ateş - Genel Sekreter

3. Abdullah Ballı - Genel Teşkilatlanma Sekreteri

4. Şükrü Şahin - Genel idari ve Mali İşler Sekreteri

5. Yusuf Adli - Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri

6. Mehmet Şirin Ersan - Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri

7. Mustafa Aksu - Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net