ETKİSİZ YETKİLİ!

Her yıl olduğu gibi bu yılda 26 Mayıs 2022 yılının Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ve vakıflar bünyesinde faaliyet gösteren sendikaların sayılarının tespit edilip yetkili sendika belirleme toplantısı Diyanet İşleri Başkanlığı toplantı salonunda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Burhan İşliyen başkanlığında İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sayın Akif Pusmaz ve Daire Başkanı Erdal Ertorun ve sendika yöneticilerinin katılımıyla yapıldı.Sendikamızı temsilen toplantıya katılan Genel Sekreter Menderes Ateş şu açıklamaları yaptı.

%6 büyümeyle de olsa yine yetkili sendika Diyanet-Sen oldu. Kendilerini tebrik ediyor. Yetkilerini etkiye dönüştürüp çalışanların hak ve menfaatlerini en iyi bir şekilde adaletsizliğe sebep olmadan baskının, mobbing’in tehdit ve şantajın, adam kayırmanın ve güçlü olanın değil haklı olanın hakkını aramak ve haklıya zayıf ta olsa hakkını teslim etme yolunda hizmet etmelerini temenni ediyorum.

Onlarca sorun ve problemleri olmasına rağmen mülakatlardaki torpil algısına rağmen MBSTS olgusunun sıkıntılarına rağmen camilerin ve Kuran Kurslarının elektrik problemlerine rağmen, lojman sorununa rağmen, siyasetin bürokrasinin cemaatlerin, dernek başkanlarının ve muhtarların görevli üzerindeki her türlü baskısına rağmen, Hac ve Umre görevlendirmelerindeki adaletsizliklere rağmen, 4/B’ lilerin durumu ortada iken bir kurumda aynı görevi aynı şartlarda ifa etmelerine rağmen, 4-A, 4-B, 4-C, 4-D’li fahri vekil statülerinde özlük hakları tamamen birbirinden farklı ve adaletsiz bir durum varken YHS hizmet sınıfında görevini ifa edenlerin derece ve kademelerinin diploması ne olursa olsun 5’ten aşağıya inmezken, Şeflerin, Murakıpların, Vaizlerin, Din Hizmetleri sınıfındaki Uzmanların, V.H.K.İ’ lerin ve düz memurların arasındaki adaletsizlikler ortada iken Kuran Kursu Öğreticilerinin, Öğretmen statüsünden mahrum bırakılmaları ve izinlerini zamanında kullanamaz iken her kurumun illerde misafirhaneleri tatil beldelerinde ailecek tatil yapacak yerleri varken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın böyle bir imkânlardan mahrumiyeti ortadayken derece, kademe ve ek göstergelerdeki adaletsizlikler giderilmemişken vs. sorunlar sendikalar kurulduğu günden bugüne yetkiyi bir dönem Vakıf-Sen’ de ve 19yıldırda Diyanet-Sen’de iken tekrardan bütün bu eksik ve olumsuzluklara rağmen üyeliklerini devam ettiren camiamız mensuplarını da tebrik etmek istiyorum. Çünkü hem yukarıda saydığımız bütün bu şikâyetleri dile getiren hem de yetkili sendika problemlerini çözemediği halde hala desteğe devam eden görevli kardeşlerimize sesleniyoruz. “ Gelin yetkiyi Din-Bir-Sen’e verin, etkili sendikacılık nasıl yapılırmış buna şahit olun”  Eğer iki yıllığına vermiş olduğunuz yetkiye rağmen biz bu camiamızın problemlerini asgari düzeye düşürüp Adalet, Ehliyet ve Liyakat ’in hakim olduğu bir yönetim anlayışını sağlayamazsak hemen üyelikten istifa edip yetkiyi istediğinize vermenizi istirham ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net