DİN-BİR-SEN ŞUBELERİYLE BÜYÜYOR.

Van Şubesi sendikacılık faaliyetlerini daha etkin yürütmek için 14 Mart Pazartesi günü Şube genel kurulu yaptı. Kongreye Çalışan-Sen ve Din Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Genel Sekreter, Menderes Ateş ve Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Ballı, Yusuf Adli’ nin yanı sıra Ankara Şube Başkanı Mustafa Erdoğan, Ankara Şube Başkan Yardımcısı Yüksel Demir, Batman İl Başkanı Lezgin Baykara, Bitlis İl Başkanı Ahmet Kartal ve çeşitli siyasi parti temsilcileri, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda din görevlisi katıldı. Ak Parti Van Milletvekillerinin telgrafları kongre salonunda heyecan yaratarak uzun süre alkışlandı.

Genel Kurul, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Kur’an Kerim tilavetiyle devam etti. Açılış konuşmasını yapmak üzere Van Şube Başkanı Halit Tuci, kongrenin ilk olması nedeniyle oldukça heyecanlı olduklarını belirtti. Tuci, uzun süredir şube olmak için büyük gayret sarf ettiklerini ve sonunda başardıklarını söyledi. Öncelikle Genel Merkezimize, daha sonra kar kış demeden benimle birlikte çalışmalara katılan İl yönetimindeki Başkan Yardımcılarıma, İlçe başkanlarıma ve İlçe Başkan Yardımcılarıma teşekkür ediyorum, dedi. Tuci, ikinci Şube’yi kurma yolunda gereken çabayı da göstereceklerini söyledi.

Selamlama konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir: Din-Bir-Sen, her zaman Adalet, Ehliyet ve Liyakatin savunucu, İslam davasının öncüsü ve meslektaşlarımızın savunucu olmuştur. Biriken sorunların çözümü noktasında gece gündüz demeden çalışmaktadır. Teşkilatlarımızla birlikte din görevlilerinin sıkıntılarını çözmek için var gücümüzle mücadele etmekteyiz, dedi.

Özdemir, sözlerine şöyle devam etti:  Van’ın şube olmak için gösterdiği üstün çabayı gördüklerini ve Genel Merkez olarak bizde elimizden gelen tüm imkanları Van için seferber ettik. Allah’ın izniyle Halit Tuci’ nin önderliğinde Van’ı şube yaptıklarını söyledi. Din-Bir-Sen teşkilatları her geçen gün büyümeye devam ediyor.  Din-Bir-Sen her zaman ayakları yere sağlam basarak büyüyen bir sendika olmuştur. Diğer sendikalardaki büyüme gibi suni olmamıştır.

Özdemir, sözlerine son verirken Kongremizin hayırlı olmasını diliyor, herkese saygı ve hürmetlerimi sunuyorum dedi. Ardından selamlama konuşmasını yapmak üzere Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Menderes Ateş, Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Ballı ve Yusuf Adli şunları söyledi: Van Şube Kongresinin hayırlı olmasını dilediler ve daha nice Din-Bir-Sen şube genel kurulları olması temennisinde bulundular.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net