DİN-BİR-SEN TEŞKİLAT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Menderes Ateş, Din-Bir-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Abdullah Ballı, Konya İl Başkanı Ali Bitim, İl Başkan Yardımcıları Mehmet Kemerci, Zekeriya Akdağ, ile birlikte Altınekin ve Cihanbeyli Müftülükleri ziyaret edildi.

Altınekin İlçe Müftüsü Bünyamin Uysal, Cihanbeyli İlçe Müftüsü Bayram Özyön, makamında ziyaret edildi.  Özdemir, Din-Bir-Sen’in sendikal faaliyetlerinden, Diyanet personeline yönelik çalışmalarından bahsetti. Diyanet Akademi’nin eksik yönleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.Görüşme sonunda Özdemir, misafirperverliklerinden dolayı Altınekin ve Cihanbeyli Müftülerine ve Müftülük personeline teşekkür etti.

Ardından ilçe müftülüklerinin aylık mutat toplantısında konuşan Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir şunları söyledi:

Din-Bir-Sen’in misyonundan bahsederek sendikal faaliyetlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tüm personeline yönelik olduğunu ve bu faaliyetlerini sürdürürken birlik beraberlik ve kardeşlik çerçevesinde yaptıklarını belirterek, özellikle sendika olarak gerçekleri söylemek ve yaptığımız çalışmalar ile STK’lar arasında farkındalık yaratmak istediklerini belirtti. Diyanet Akademi’nin eksiklikleri ve olumlu yönleri hakkında bilgi verdi. Sözleşmelilerin kadroya geçme konusunda çalışmalar yaptıklarını ve her platformda bunu dile getirdiklerini belirtti. Ayrıca hukuki yollardan sözleşmelilerin kadroya geçmesi için avukatımız aracılığı ile dava açarak kadroya geçmenin mümkün olduğunu söyledi.

Konya ziyaretimiz boyunca bizleri yalnız bırakmayan Konya İl Başkanımız Ali Bitim ve ekibine, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net