Van İl Başkanı Halit Tuci, Golan Tepeleri ile ilgili konuştu

TANIMIYORUZ

 

Golan Tepeleri dahil İsrail’in 1967’den beri işgalinde olan topraklar üzerindeki egemenliğini tanımıyoruz, diyen Tuci, "Asıl olan Türkiye’nin İsrail’i tanımaktan vazgeçmesidir ve bunun anlamı vardır. İsrail’i durdurmanın en etkili silahı, bu katil devleti tanımaktan vazgeçmektir.'' dedi.

 

İslam ümmeti nerede?


Din-Bir-Sen Van İl Başkanı  Halit Tuci,  konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, Emperyalist devletler, havlayan siyonist köpeklerini bağlamalıdır. Haydut ABD Başkanı Donald Trump, gayrımeşru Golan Tepeleri kararnamesini imzaladı. Karar yanlıştır, orası Suriye toprağı. ABD, hukuk dışı bir işe imza atmıştır. Trump'ın imzası gayri meşru bir imzadır. ABD bir kez daha uluslararası hukuku yok saydı. Ancak bu karar, İsrail’in ilhakını asla meşrulaştırmayacak. Aksine, Orta Doğu’daki barış çabalarını engelleyerek, bölgede gerilimi daha da artıracak." dedi.

 

ABD’nin bu kararı Suriye’nin birliği ve toprak bütünlüğüne saldırıdır.

 

Golan Tepeleri dahil İsrail’in 1967’den beri işgalinde olan topraklar üzerindeki egemenliğini tanımıyoruz ifadelerini kullanan Tuci, "Filistin başta olmak üzere Golan topraklarınıda dünyanın gözü önünde işgal ederek yavaş yavaş içeri giren ve Müslümanlara yaşama hakkı tanımayan, uluslararası hukuku çiğneyen İsrail, Müslümanların üzerine bomba yağdırırken Mescidi Aksaya hayasızca saldırırken. dünya ile adeta alay ediyorlar. Bu adiye tavsiyemiz, dönüp kendisine bakmasıdır. Türkiye, ABD ve İsrail’in bu alçaklığına gereken cevabı derhal vermelidir. Türkiye, İsrail’i tanımaktan vazgeçsin. Filistin’de Müslümanlara yapılan zulmü alkışlayarak topraklarımızın işgalini seyredemeyiz. İsrail’e verilecek en büyük ders, onu tanımadığını açıklayarak dünya kamuoyunun harekete geçmesini sağlamaktır. Türkiye’nin İsrail’i tanımaktan vazgeçmesinin anlamı vardır. İsrail’i durdurmanın en etkili silahı, bu katil devleti tanımaktan vazgeçmektir." dedi. 

 

İsrail ile ilişkiler kesilsin

 

Türkiye, İsrail’e alçak demekle tarihe geçmez. Fakat İsrail hükümetini tanımayı bırakarak tarihe geçebilir diyen Tuci, "Müslümanların tek sığınağı olan Türkiye’den bunu bekliyor ve açıkça ilan ediyoruz ki, ABD ve İsrail hiçbir zaman Müslümanların dostu olmamıştır. Bu canilere ‘dostum’ diye sarılanlar da Müslümanların dostu değildir.” dedi.

 

Halit TUCİ

Van İl Başkanı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net